CO JE DIVERSITY MANAGEMENT?

Prostřednictvím nejrůznějších populárních článků a materiálů se Vám pokusíme předat informace co to vlastně ten Diversity Management je, kde a proč se ve světě, a postupně i u nás, využívá.

Týmová spolupráce je v době globalizace nezbytností

Clanek - co je DM? Firemní projekty jsou dnes komplexní procesy a je zapotřebí, aby na nich pracovaly kvalitní pracovní týmy. Jednotlivé fáze projektu vyžadují různé dovednosti. Abychom vytvořili něco nového, je nutná spolupráce týmu odborníků, přičemž každý z týmu je specialistou na svoji část projektu.

Je důležité si uvědomovat, a především respektovat, že jsme každý jiný. Díky naší rozdílnosti dokážeme více….

Clanek - co je DM? Diversity Management je u nás poměrně nový pojem. Na rozdíl od USA, kde se usídlovaly různé národy a rasy, které se dlouho učily spolu žít a vzájemně se respektovat, byla naše společnost částečně izolovaná. Tradiční společnost rozdělovala mužské a ženské postavení ve společnosti a ženská emancipace se tak u nás začala rozvíjet teprve nedávno. Stejně tak i školství bylo spjato spíše s předáváním a memorováním poznatků a odlišný názor a vlastní iniciativa byly spíše na překážku.

Rozdílnost a prolínání kultur

Clanek - co je DM? V souvislosti s migrací obyvatelstva musí nejen manažeři ve společnostech řešit otázky týkající se etnických skupin s velmi rozdílnými kulturami.
Díky globalizaci budeme stále častěji pracovat v mezinárodních týmech složených z Japonců, Němců, Francouzů, Číňanů, Rusů, Indů, Američanů a mnoha dalších národností.

ANKETA

 
 
NAVRCHOLU.cz
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky